Ukončenie podpory Windows 7 a Windows 8 a 8.1

Koniec podpory starších Windowsov – čo s tým?

Fungovať bude, ale pokiaľ sa pripájate na Internet, vystavujete sa bezpečnostným rizikám.

Starý počítač znamená staré technológie, vyššie nároky na energie pri nižšom výkone a rýchlosti, nutnosť používať starý operačný systém, a tým pádom staré programy nepodporujúce nové technológie a to vytvára nemožnosť spúšťať napríklad novší software a novšie webové stránky, nehovoriac o bezpečnosti na Internete.

Neaktualizovaný Windows nespĺňa ani nariadenie pre ochranu osobných údajov GDPR.

Ostávať pri Windows 7, 8 a 8.1 dôrazne NEODPORÚČAME najmä vo firmách a inde, kde disponujete s osobnými údajmi a inými dôležitými dátami.

Toto riešenie vás dnes nestojí nič, ale útok na nezabezpečený PC zo strany hackerov vás neskôr môže prísť draho. Či už formou odcudzených účtov, osobných údajov, bankových prístupov alebo zašifrovania dôležitých dokumentov a cenných fotografií, za ktoré potom žiadajú výkupné. Nehovoriac o pokutách vyplývajúcich z GDPR.

Pokiaľ to hardware vášho počítača možňuje svojím stavom a zariadenie má dostatočný výkon, tak je možnosť urobiť upgrade na Windows 10.

Ak máte licenciu pre Windows 7, 8, 8.1, a teda máte ho legálny, je možnosť urobiť bezplatný upgrade, ktorý vytvorí elektronickú licenciu pre Windows 10 a zároveň vám zachová nainštalovaný software a väčšinu nastavení.

Skúsenosti ukázali, že občas sa upgrade urobiť nepodarí, môže sa naraziť na rôzne problémy.

Po získaní elektronickej licencie je taktiež možnosť urobiť čistú inštaláciu Windowsu 10.

Pokiaľ máte nelegálny Windows a chcete urobiť upgrade staršieho PC, je možnosť si kúpiť legalizačnú licenciu Windows 10.

Toto riešenie je v cene 40-50 EUR.

Pokiaľ to výkonovo zariadenie neumožňuje, alebo by upgrade počítač príliš spomalil, je možné v niektorých prípadoch urobiť aj hardwarový upgrade (doplnenie RAM, SSD úložisko, a pod.) a následne urobiť upgrade na Windows 10.

Cena tohto riešenia je 40-130 EUR.

 

viac info o renovácii PC nájdete tu: Renovácia starších počítačov a notebookov

Predávame ich s dvojročnou zárukou a jedná sa o vyššie triedy, kvalitnejšie, výkonnejšie a profesionálne zariadenia, ktoré už majú elektronickú alebo fyzickú licenciu pre Windows 10 alebo 11 zadarmo v sebe. Väčšinou je tam Windows vo verzii Professional.

Počítače sú v cene od 130 EUR, notebooky od 250 EUR + služby v cene 20-50 EUR.

Obsahujú najnovšie technológie, majú nižšiu spotrebu.

Odporúčame investovať do strednej a vyššej triedy, ktoré nemajú životnosť len do skončenia záruky, tak ako je to často u najlacnejších modelov z najnižšej triedy. A samozrejme dbať na to, aby kupované zariadenie malo v sebe licenciu pre Windows 10 alebo 11 a malo dostatočný výkon pre pohodlnú prácu a zábavu.

Riešenie v cene od 250-300 EUR za nové zariadenie + služby v cene 20-50 EUR.

  • Aktualizácia informácií bola urobená 10.2.2023.

Potrebujete poradiť?

Nechajte nám vaše čÍslo a my vám zavoláme

Čo o nás vravia zákazníci?

Firma

SMILES SK s. r. o. Prešov 0948 434 763
051/202 89 75

SOCIÁLNE SIETE