Časté otázky, bežné problémy, FAQ

Otázky, na ktoré sa často pýtate

telefón 0948 434 763
e-mail: smiles@smiles.sk
Ďalšie kontakty nájdete na podstránke KONTAKT
Môžete nám nechať číslo na seba, a my vám zavoláme.

Prípadne nám napíšte pomocou formulára alebo online chatu vpravo dole.

90% našich zákazníkov vybavíme priamo u nich doma alebo vo firme.

Možné je nás aj navštíviť osobne u nás v sídle firmy, na ul. Nábrežná 10, Prešov, odporúčame vám však najprv nám zavolať (0948 434 763), aby sme sa dohodli na najlepšom čase.

A tiež sa vieme stretnúť kdekoľvek v Prešove, kde od vás zariadenie môžeme prevziať.

V 90% prípadoch chodíme my k svojim zákazníkom. Doprava k vám sa riadi cenníkom.

 • roky skúseností – sme tu pre vás ako firma od roku 2012, a ako technik-osoba už od roku 2003, využívajúc bohaté skúsenosti a vedomosti
 • rýchle a expresné služby aj na počkanie
 • citlivý a diskrétny prístup k vašim súborom, nič nezmažeme, nič nezneužijeme, všetko zabezpečíme
 • individuálny prístup k zákazníkovi
 • bezstarostný servis
 • vyzdvihnutie u vás aj následný dovoz k vám
 • záruka na všetko
 • technická podpora, pomoc a poradenstvo aj na diaľku
 • nadštandardné služby
 • vždy pre vás urobíme niečo naviac a zdarma, niečo čo vás prekvapí, čo ste nečakali, alebo nevedeli, že ste si to mali žiadať
 • spoľahlivosť a promptnosť
 • prvoradé je pre nás pomáhať vám a vaša spokojnosť je naším najvyšším cieľom a zadosťučinením
 • férové ceny a kvalitné služby
 • ceny sú vždy dohodnuté vopred alebo diagnostikou
 • ľudský prístup, prispôsobíme sa aj počítačovo menej zdatným, trpezlivo vysvetlíme, ukážeme, naučíme

Väčšinou je zdarma.

Spolu s nacenením požadovanej opravy či údržby vám naceníme aj všetky ostatné možnosti na úpravu a vylepšenie PC, od najlacnejšej po najdrahšiu a vy si potom môžete vybrať, koľko do toho investujete.

Sú ale prípady, kedy chyba nie je jasná, a je nutné diagnostiku robiť zdĺhavými postupmi, meraniami a vylučovacou metódou, ktorá ani po niekoľkých hodinách nemusí odhaliť závadu, a ukáže sa, že zariadenie nedokážeme opraviť, alebo je oprava nerentabilná. V takých a podobných prípadoch sa za diagnostiku platí 10-20 EUR. Budete na to upozornený vopred.

Veľa chýb sa identifikuje tak, že sa pri tom zariadenie vlastne opraví, takže platí zásada, že pri odovzdávaní zariadenia na diagnostiku počítate s cenou max. 40 EUR, do tejto sumy  vám to opravíme bez upozornenia. V prípade vyššej ceny vás budeme informovať.

U nás sa vám nestane, že budete pri preberaní PC z opravy nepríjemne prekvapený z ceny, postavený pred hotovú vec.

Maximálna cena je vždy dohodnutá vopred. Diagnostikou sa určia ceny, a každá prípadná nutná zmena ceny je vopred konzultovaná so zákazníkom, vždy žiadame schválenie ceny, ak by prevyšovala dohodnutú maximálnu.

S nami nezažijete nemilé prekvapenie, to skôr naopak, väčšinou zaplatíte menej, než ste očakávali.

Maximálna cena opráv v našom cenníku je 100 EUR za služby, väčšina však zákazníci platia do 40 EUR. Samozrejme, pokiaľ si zákazník praje, urobíme pre opravu zariadenia viac, kľudne aj za 500 EUR.

 

Veľa chýb sa identifikuje tak, že sa pri tom zariadenie vlastne opraví, takže platí zásada, že pri odovzdávaní zariadenia na diagnostiku počítate s cenou max. 35 EUR, do tejto sumy  vám to opravíme bez upozornenia. V prípade vyššej ceny vás budeme informovať.

Uvedomujeme si, že od funkčného počítača často závisí vaše podnikanie alebo práca a tak sa snažíme robiť všetko bezodkladne, čo najskôr.

Bežné veci vyriešime ešte v rámci dňa, maximálne do 24 hodín, zložitejšie opravy a také, kde treba čakať za komponentami a dielmi, sa robia aj niekoľko dní, alebo týždňov.

V niektorých prípadoch, napríklad, že je treba objednať nejaké diely, ale notebook ešte funguje, vám ho necháme u vás, aby ste ho mohli používať a k nám  ho zoberieme až keď dôjde náhradný diel.

Vieme vám aj zapožičať náhradný notebook, ak je to nutné.

Platiť sa dá okrem hotovosti aj kartou, alebo bezkontaktne všetkými zariadeniami a kartami, ktoré to umožňujú. Je to možné aj bez osobnej návštevy, pošleme vám link a zaplatíte cez internet.

Prípadne viete zaslať platbu na účet, PayPal, VIAMO alebo Revolut.

Všetko je vec dohody.

Nie, nemusíte, postaráme sa o to, aby ste o nich neprišli. Užívateľské súbory nikdy nevymazávame.

Samozrejme, vo všeobecnosti platí, že vždy si zálohujte dôležité a cenné dáta. Nie však kvôli nám, ale skôr kvôli tomu, že úložné zariadenia (pevné disky apod.) sa zvyknú kaziť.

Nie, teda teoreticky áno, ale v niektorých prípadoch by to trvalo tak dlho, alebo by bolo treba meniť tak drahé komponenty, že by to bolo pomaly také drahé ako nové zariadenie, takže z nášho pohľadu nerentabilné. To vám potom radšej ponúkneme alternatívu vo forme nového alebo renovovaného PC alebo notebooku.

Máme vybavenie na odhalenie, diagnostiku a opravu všetkých chýb, ktorých oprava vychádza do 100 EUR, čo je aj maximálna cena v našom cenníku služieb. Samozrejme ak si zákazník praje investovať viac, urobíme toho viac, vymeníme čo treba, aj keď je to z nášho pohľadu a z pohľadu väčšiny zákazníkov drahé, či nerentabilné. Ale ako sa vraví, náš zákazník – náš pán a snažíme sa pre vás urobiť, čo si prajete, kľudne aj za 500 EUR.

Nevykupujeme, vieme vám ich však zrenovovať a zrýchliť a môžete ich ďalej používať.

Viac info tu: LINK

Samozrejme, po prevzatí zariadenia vám pošleme SMS, kde bude okrem našich údajov uvedený model zariadenia, výrobné číslo a odovzdané príslušenstvo.

Samozrejme, doklad dostanete, buď bloček z VRP, alebo faktúru.

Platcovia DPH však nie sme. Ak by ste ale kupovali od nás napr. notebook, môže vám to po vzájomnej dohode fakturovať priamo náš dodávateľ a vy si tak budete môcť z neho odpočítať aj DPH. Služby však fakturujeme priamo my, takže za tie si DPH odpočítavať nemôžete.

Ponúkneme vám alternatívu vo forme nového alebo renovovaného zariadenia.

Nefunkčné zariadenie nám môžete nechať na ekologickú likvidáciu – je to bez poplatku.

Vyberieme vám z neho disk, na ktorom máte uložené všetky súbory a môžeme vám tiež z neho urobiť USB externý disk, aby ste ho mohli ďalej používať napr. ako záložný disk.

Opravujeme takmer všetky zariadenia, bez ohľadu na to, ako vyzerajú a v akom sú stave (pokiaľ je to pre vás rentabilné)

Desktopy, stojané, ležaté, notebooky, ultrabooky, s windowsom, linuxom, androidom, atď.

Niektoré chyby áno. Display a rozbité sklo vám nevymeníme, zlomený konektor pre nabíjačku vymeníme v závislosti od poškodenia. Väčšinou ale opravujeme softwarové poruchy týchto zariadení, reinštaláciu systému a aplikácií, nastavenia, optimalizáciu, zrýchlenie, zálohovanie a podobne.

Záleží od poškodenia, úspešnosť je asi len 20% prípadov. Odporúčame ihneď vypnúť zariadenie, odpojiť napájanie a ak sa dá, tak aj vybrať batériu a ihneď nás kontaktovať. Čím skôr to urobíte, tým väčšia šanca na záchranu.

Zariadenie vypnite a prestaňte používať, zvýšite tým šance na záchranu.

Kontaktujte nás čím skôr, urobíme aspoň rýchlu diagnostiku u nás, máme k tomu potrebné vybavenie a skúsime urobiť čo bude v našich silách. Viac info na našej podstránke.

Áno, samozrejme. Záruka je 3 mesiace podľa zákona, a počas plynutia záručnej doby vám poskytujeme aj pomoc a podporu na diaľku zdarma, pokiaľ je v rámci poskytnutej služby.

Záruka na tovar je štandardne 24 mesiacov, a na niektorý tovar aj viac, čo bude vyznačené na daňovom alebo záručnom doklade.

24 mesačná záruka je aj na použité a renovované počítače a notebooky.

Na iný použitý tovar je záruka štandardne 12 mesiacov, ale v určitých prípadoch si vyhradzujeme možnosť dať záruku kratšiu, na čo budete vopred upozornený.

Na spotrebný materiál, ako napr. tonery do laserových tlačiarní, je záruka 24 mesiacov, alebo do vyprázdnenia kazety nad 20% zostávajúceho toneru.

Nie. Ani daňový doklad, ani záručný list nie sú potrebné. Evidujeme si každú zákazku, takže nie je nutné prípadnú reklamáciu riešiť s dokladom, kľudne si ho môžete nechať doma a my si to dohľadáme v našej databáze podľa dátumu poskytnutia služby a sériového čísla zariadenia.

bežné technické problémy

Chyba PC – zapne sa, ale nenabehne obraz

možné príčiny v počítači: nefunguje monitor…máte dve grafické karty, monitor ste zapojili do integrovanej, ktorá je vypnutá…grafická karta je poškodená alebo povytiahnutá z PCI slotu…nemáte nainštalované správne ovládače, alebo sú poškodené…máte nastavené rozlíšenie, ktoré váš monitor nedokáže spracovať…

možné príčiny v notebooku:
nefunkčná obrazovka…poškodený kábel prepojujúci obrazovku a základnú dosku…poškodený grafický čip na základnej doske…nemáte nainštalované správne ovládače, alebo sú poškodené…máte nastavené rozlíšenie, ktoré obrazovka nedokáže pracovať…

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA (10-20 EUR aj je nutné zariadenie rozoberať a robiť merania a iné zdĺhavé postupy)
do 30 EUR pri jednoduchých chybách,  pri ktorých nemusíme zariadenie rozoberať a meniť diely
do 50 EUR ak je nutné zariadenie rozoberať a opravovať niečo na doske alebo meniť káble
50-100 a viac EUR ak je nutné meniť grafický čip alebo grafickú kartu

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – zapne sa, ale nenabehne Windows

prejavy:

 • chybové hlásenia hneď na začiatku načítavania
 • ide rovno do BIOS settings
 • ostane svietit len logo značky zariadenia
 • ostane svietiť len logo windowsu
 • len sa točí koliesko a nič nerobí
 • dlho robí kontrolu disku
 • nabehne do modrej obrazovky
 • dookola sa reštartuje
 • veľmi dlho nabieha, nakoniec sa vypne
 • pýta stlačiť F1
 • hlási SMART chybu disku


možné príčiny: zle nastavený alebo poškodený BIOS…poškodený pevný disk…chybné bootovanie…chybné chladenie, alebo iná súčasť zariadenia, ktorá bráni spusteniu procesu bootovania…nefunkčné ovládače…vírusy…poškodený systém súborov…poškodená systémová databáza registry…poškodené alebo chýbajúce systémové súbory…nestabilné alebo nekompatibilné ovládače…

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA
do 30 EUR pri jednoduchých chybách,  pri ktorých na opravy stačí 60 minút
do 50 EUR ak je nutné systém odvíriť alebo reinštalovať
50-100 a viac EUR ak je nutné meniť pevný disk, obnovovať celý systém a zálohovať a obnovovať súbory

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – nedá sa zapnúť, neštartuje, nespustí sa

možné príčiny: poškodený napájací zdroj…skratované napájanie…poškodený napájací kábel alebo konektor v notebooku…poškodený BIOS…skratované komponenty…chybný  grafický čip alebo northbridge na základnej doske…poškodené elektrické kontakty čipov…poškodené MOSFET tranzistory alebo kondenzátory na základnej doske…chybná pamäť RAM alebo procesor…

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA (10-20 EUR aj je nutné zariadenie rozoberať a robiť merania a iné zdĺhavé postupy) 
do 40 EUR pri jednoduchších, ľahko odhaliteľných chybách
do 70 EUR ak je nutné zariadenie rozoberať a opravovať súčiastky na základnej doske
70-120 a viac EUR ak je nutné meniť diely a komponenty

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – nenabehne plocha, ikony, prihlasovanie okno

možné príčiny: zavírený…poškodený disk…poškodená systémová alebo užívateľská databáza registry…neúspešné aktualizácie systému…nelegálny Windows…

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA  
do 30 EUR pri jednoduchých chybách,  pri ktorých na opravy stačí 60 minút
do 50 EUR ak je nutné systém odvíriť alebo reinštalovať
50-100 a viac EUR ak je nutné meniť pevný disk, obnovovať celý systém a zálohovať a obnovovať súbory

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – ide pomaly

možné príčiny: starý a slabý počítač…poškodený alebo opotrebovaný disk…nie je SSD…zavírený…málo miesta na systémovom disku…silno fragmentovaný disk…dlhodobo neudržiavaný…po spustení systému sa zapínajú nadbytočné alebo nestabilné programy a súbory…málo pamäte RAM…slabý procesor…vírusy, aplikácie alebo služby, ktoré vyťažujú procesor na 100%…poškodený kábel disku, alebo SATA radič…poškodené kondenzátory na základnej doske, ktoré spôsobujú nestabilitu pri prenose dát…

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA

do 30 EUR základná údržba, na ktorú stačí 60 minút
do 50 EUR ak je nutné systém odvíriť alebo reinštalovať
50-100 a viac EUR ak je nutné meniť pevný disk, obnovovať celý systém a zálohovať a obnovovať súbory
70-150 EUR SSD Upgrade

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – mrzne, padá, reštartuje sa, je nestabilný

možné príčiny: poškodený disk…zavírený…nestabilné programy a služby…nestabilné ovládače…problémy s napájaním…poškodené kondenzátory na základnej doske…chybná RAM…chybný procesor…

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA (10-20 EUR aj je nutné zariadenie rozoberať a robiť merania a iné zdĺhavé postupy)
do 30 EUR pri jednoduchých chybách,  pri ktorých nemusíme zariadenie rozoberať a meniť diely
do 50 EUR ak je nutné zariadenie rozoberať a opravovať alebo meniť niečo na základnej doske, alebo ak softwarové opravy trvajú viac ako 60 minút
50-100 a viac EUR ak je nutné meniť komponenty

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

zavírený pc + vybiehajú otravné reklamy a upozornenia

možné príčiny: starý antivírus…neuktualizovaný antivírus…slabý antivírus…zle nastavený antivírus…žiadny antivírus…žiadna iná antimalwarová ochrana a pravidelné kontroly a čistenie…

Vírusy môžete dostať na webových stránkach, z reklám, mailov, USB kľúčov, z Facebooku…

Skúsenosti ukázali, že prakticky každý zákazník má v PC nejaký škodlivý, reklamný, nežiadúci alebo nebezpečný software, alebo aspoň potenciálne nechcený…a to aj napriek tomu, že majú antivírovú ochranu. Nie každý antivírus a za každých okolností zachytí všetko. Mimo rezidentnú ochranu antivírového softwaru sa používajú aj rôzne iné doplnkové antimalwarové čističe.

Nie každá otravná vybiehajúca vec je považovaná za vírus alebo malware.
Mnohí zákazníci nemajú takmer žiadne vírusy, ale otravujú ich vybiehajúce upozornenia na rôzne články na web stránkach. Môžeme vám to vypnúť a naučiť vás, ako tomu predchádzať.

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA

do 30 EUR základná údržba a odvírenie, na ktorú stačí 60 minút
do 50 EUR ak je systém nutné odvíriť hĺbkovo alebo reinštalovať
50-100 a viac EUR ak je nutné obnovovať celý systém a zálohovať a obnovovať súbory o veľkom objeme a trvá to veľa hodín

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – zavírený + vybiehajú otravné reklamy a upozornenia

možné príčiny: starý antivírus…neuktualizovaný antivírus…slabý antivírus…zle nastavený antivírus…žiadny antivírus…žiadna iná antimalwarová ochrana a pravidelné kontroly a čistenie…

Alebo len ste vo svojom webovom prehliadači akceptovali príjem upozornení z rôznych stránok. Poradíme vám, ako to vypnúť a ukážeme, ako tomu predchádzať.

Vírusy môžete dostať na webových stránkach, z reklám, mailov, USB kľúčov, z Facebooku…

Skúsenosti ukázali, že prakticky každý zákazník má v PC nejaký škodlivý, reklamný, nežiadúci alebo nebezpečný software, alebo aspoň potenciálne nechcený…a to aj napriek tomu, že majú antivírovú ochranu. Nie každý antivírus a za každých okolností zachytí všetko. Mimo rezidentnú ochranu antivírového softwaru sa používajú aj rôzne iné doplnkové antimalwarové čističe.

Nie každá otravná vybiehajúca vec je považovaná za vírus alebo malware.
Mnohí zákazníci nemajú takmer žiadne vírusy, ale otravujú ich vybiehajúce upozornenia na rôzne články na web stránkach. Môžeme vám to vypnúť a naučiť vás, ako tomu predchádzať.

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA  
do 30 EUR základná údržba a odvírenie, na ktorú stačí 60 minút
do 50 EUR ak je systém nutné odvíriť hĺbkovo alebo reinštalovať
50-100 a viac EUR ak je nutné obnovovať celý systém a zálohovať a obnovovať súbory o veľkom objeme a trvá to veľa hodín

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – nefunguje prihlásenie do systému

možné príčiny: zabudli ste heslo…zadávate zlé heslo…máte prehodené Z a Y…máte zapnuté veľké písmena…namiesto niektorých písmen vám píše čísla…nejaký program, alebo skôr vírus, alebo hacker vám zmenil heslo…iný problém v systéme alebo registroch systému…

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA  
do 30 EUR základná oprava a následná údržba a odvírenie, na ktorú stačí 60 minút
do 50 EUR ak je systém nutné opravovať dlhšie ako hodinu prípadne reinštalovať systém, prehadzovať dáta…
50-100 a viac EUR ak je nutné obnovovať celý systém a zálohovať a obnovovať súbory o veľkom objeme a trvá to veľa hodín

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Informácie o službe Údržba a vyčistenie chladenia

Určené hlavne pre notebooky staršie ako 3 roky.

Po objednaní tejto služby vám prečistíme notebook (alebo aj počítač) zvnútra.

Prečo je to potrebné?
Rokmi používania sa medzi ventilátorom a chladičom nahromadí vrstva prachu, ktorá znižuje účinnosť chladenia (viď obrázok). Naviac, teplovodivá pasta umiestnená medzi čipom a chladičom stvrdne a tiež stráca účinnosť, podobne sú na tom aj thermalpady, ktoré je tiež niekedy nutné vymieňať. Ventilátor sa snaží zvýšenými otáčkami kompenzovať nedostatočný odvod tepla a tým zvyšuje hlučnosť.
Dlhodobé prehrievanie poškodzuje kontakty čipov (vytvára mikrotrhliny v spojoch) a často to vyústi do predčasného pokazenia zariadenia, ktorého oprava je potom oveľa drahšia, než prevencia.
Údržba chladenia urobená riadne a včas všetky tieto problémy vyrieši.

chladenie

KONTAKTUJTE NÁS

Informácie o službe Údržba a vyčistenie chladenia

Určené hlavne pre notebooky staršie ako 3 roky.

Po objednaní tejto služby vám prečistíme notebook (alebo aj počítač) zvnútra.

Prečo je to potrebné?
Rokmi používania sa medzi ventilátorom a chladičom nahromadí vrstva prachu, ktorá znižuje účinnosť chladenia (viď obrázok). Naviac, teplovodivá pasta umiestnená medzi čipom a chladičom stvrdne a tiež stráca účinnosť, podobne sú na tom aj thermalpady, ktoré je tiež niekedy nutné vymieňať. Ventilátor sa snaží zvýšenými otáčkami kompenzovať nedostatočný odvod tepla a tým zvyšuje hlučnosť.
Dlhodobé prehrievanie poškodzuje kontakty čipov (vytvára mikrotrhliny v spojoch) a často to vyústi do predčasného pokazenia zariadenia, ktorého oprava je potom oveľa drahšia, než prevencia.
Údržba chladenia urobená riadne a včas všetky tieto problémy vyrieši.

chladenie

KONTAKTUJTE NÁS

Chyba PC – rozbitý, polámané a popraskané plasty, zlomené pánty, vytrhnuté pánty, rozbitá obrazovka

Približná cena opravy:
Diagnostika a určenie ceny: ZDARMA  
do 50 EUR + diely – výmena nefunkčnej, poškodenej alebo rozbitej obrazovky notebooku, oprava uchytenia pántov, vytvorenie náhradných skrutkových spojov, lepenie (v cene je aj údržba a vyčistenie chladenia), výmena kompletných plastov notebooku alebo ich častí

presnejšiu cenu určíme diagnostikou

KONTAKTUJTE NÁS

Nejde internet

možné príčiny: nefunguje pripojenie na strane operátora…nefunguje router alebo modem…router alebo modem zabudol uložené prihlasovanie údaje…nefunguje zariadenie pripojené za routrom (switch, repeater)…máte zle pozapájané káble…zle nastavenia siete v PC a routri…viac routrov na sieti s nastavením rovnakej brány…zlé nastavené DNS…nefungujúce DHCP…vypnuté DHCP…viac zariadení v sieti s rovnakou IP adresou…nefunkčné WiFi…zle nastavený kanál WiFi…zavírený PC…nefunkčné ovládače, sieťový adaptér…zle nastavené proxy, chybné záznamy v registroch systému…zapnutý blokujúci firewall…chybne nastavený prehliadač webu…

KONTAKTUJTE NÁS

Máte ďalšie otázky?

Nechajte nám vaše čÍslo a my vám zavoláme

Informácie a objednávky

Pon – Pia 09:00 – 17:00

SMILES SK s. r. o. Prešov

Firma

SMILES SK s. r. o. Prešov 0948 434 763
051/202 89 75

SOCIÁLNE SIETE