Upgrade na Windows 11 a SSD

Najpredávanejšie služby

Informácie a cenník
 • bezplatne vám zistíme stav a možnosti zariadenia a naceníme upgrade (aj na diaľku)
 • výmena pevného disku za SSD (o SSD si prečítate nižšie) umožní výrazne zvýšiť rýchlosť zariadenia niekoľkonásobne
 • čistou a kompletnou inštaláciou zabezpečíme, aby ste mali nainštalovaný najnovší operačný systém (viac info nájdete nižšie), bez pozostatkov po poškodeniach a nedostatkoch pôvodného systému, bez vírusov, bez zbytočných spomaľovačov
 • nainštalujeme najnovšie ovládače
 • urobíme množstvo nastavení a optimalizáciu, nainštalujeme vám kompletne všetky bežne používané programy a software pre plnohodnotné a pohodlné používanie
 • prekopírujeme vám z pôvodného disku všetky používateľské súbory, ako napr. fotky, dokumenty, ale aj uložené WiFi heslá, heslá a záložky internetových prehliadačov
 • pôvodný disk vám odovzdáme, aby ste mali zálohu súborov, prípadne vám z neho vieme urobiť externý USB disk, ktorý viete použiť aj na zálohovanie súborov
 • na SSD poskytujeme záruku 3 roky
 • rozumná investícia – pokiaľ by sa zariadenie časom pokazilo či zničilo, SSD úložisko je možné vybrať a preložiť do iného počítača alebo notebooku a normálne používať ďalej operačný systém, ktorý na ňom je.

 • robíme to aj na novších notebookoch a počítačoch, ktoré idú pomaly kvôli tomu, že ešte nemajú SSD ale klasický pevný disk

 • SSD poskytuje až 5x (aj viac) rýchlejší prenos dát do PC a až 100x rýchlejší prístup k súborom

 • SSD je odolné voči otrasom a vibráciám, je úplne tiché, nevydáva žiadne zvuky, neobsahuje mechanické časti

 • rýchlosť SSD nie je závislá od množstva súborov, ktoré v ňom máte uložené ani od ich fragmentácie

 • prekopírujeme celý Windows a programy a tým vám zachováme všetky súbory a nastavenia

 • urobíme údržbu a odvírenie systému

 • upgrade na najnovšiu verziu Windows 10 alebo Windows 11 (nová veria cca dva krát ročne)

 • v prípade, že máte nedostatok pamäte RAM, doplníme ju na aspoň 4GB.

 • v niektorých prípadoch možnosť zachovať aj pôvodný disk spolu s SSD, tak, že operačný systém bude na SSD a vaše súbory na HDD (filmy, hudba, fotky)

 • poznámka: Uvádzané rýchlosti sú informatívne a závisia od stavu a typu PC, môžu byť trochu nižšie, aj výrazne vyššie, ale aj pri tom najstaršom počítači, kde sa to dá zrealizovať, pocítite výrazný rozdiel vo výkone.

  V prípade, že sa ukáže, že váš PC svojím vekom, technickým stavom a parametrami znemožní zvýšenie rýchlosti, bude vám vrátený v pôvodnom stave bez poplatkov.

  SSD upgrade je možný len na zariadeniach s portom SATA, mSATA, m.2 SATA a m.2 NVME PCIE, čo zahŕňa skoro všetky modely počítačov a notebookov vyrábané po roku 2007. Zariadenia, ktoré nemajú SATA konektor, pomocou SSD neupgradujeme.

 • vyzdvihnutie zariadenia u vás + dovoz k Vám (Zdarma v PO, SB, Medzany, Ostrovany, Š. Michaľany, Ražňany, V. Šariš, Kanaš, M. Šariš)
 • SSD úložisko, ktorého veľkosť určíme podľa toho, koľko dát máte využitých, alebo koľko budete potrebovať, nie je nutné, aby sme vám dávali drahý 1000GB SSD, keď máte teraz 1000GB HDD využitý na 7% a bude vám stačiť 120GB SSD (väčšina prípadov).
 • rozoberanie a zloženie notebooku alebo PC, demontáž pôvodného disku a montáž SSD
 • inštalácia systému a softwaru
 • nainštalujeme najnovšiu verziu Windowsu, ktorá je kompatibilná s vaším PC
 • použijeme vašu pôvodnú licenciu Windowsu (7, 8, 8.1, 10, 11) na aktiváciu legálnej verzie Windows
 • skopírovanie súborov z pevného disku na SSD
 • práca je urobená do 24-48 hodín
 • záruka minimálne 3 roky na SSD
 • poskytujeme aj 3 mesačnú záruku na služby
 • v prípade potreby vám na diaľku dotiahneme detaily, ktoré sa nedali urobiť u nás (inštalácia tlačiarne a podobne)

Cena sa odvíja od veľkosti SSD úložiska, ktoré je nutné použiť, aby sa tam zmestil celý obsah disku, ktorý máte momentálne v PC použitý.
V cenách je zohľadnený aj čas potrebný na kopírovanie dát vzhľadom k ich množstvu.
Konzultácie, diagnostiku a určenie ceny vám urobíme zdarma, aj na diaľku pripojením na váš počítač.
 
cena SSD aj s komplet službami:
128GB     75 EUR
256GB     90 EUR
vyššie kapacity SSD – individuálna cenová ponuka na vyžiadanie
záruka: 3 roky
 
Chcete SSD vyššej triedy, kvality, životnosti a spoľahlivosti?
individuálna cenová ponuka na vyžiadanie
záruka: 5 rokov

Pevný disk je prakticky najpomalšia súčiastka v počítači, ktorá je obvykle čím ďalej, tým pomalšia a opotrebovanejšia a väčšinou ani úplnou a hĺbkovou údržbou systému nedosiahnete výrazné zlepšenie. Najúčinnejšia pomoc je práve výmena tohto mechanického a opotrebúvajúceho sa disku za polovodičový SSD, ktorý má vyššiu prenosovú rýchlosť, ale hlavne má okamžitý prístup ku ktorémukoľvek súboru alebo jeho časti, a nespomalí sa ani behom rokov vplyvom fragmentácie súborov. Naviac je odolný voči otrasom a vibráciám, keďže neobsahuje mechanické časti.
Aj 10 ročný počítač tak dostane druhý dych a pôjde lepšie ako keď bol nový.

Dokážeme vám to spraviť tak, aby ste mohli naďalej používať ten Windows, čo máte nainštalovaný teraz, a to aj so všetkými programami, nastaveniami, ikonkami, a všetkými súbormi, ktoré tam máte a na ktoré ste zvyknutý. Nie je nutná reinštalácia celého systému či mazanie nejakých súborov. Kompletnú novú inštaláciu však odporúčame.
Záruka na SSD je zvyčajne minimálne 3 roky.

 

Služba výmeny disku za SSD pomôže ak:
– ide pomaly zapínanie a vypínanie počítača
– ide pomaly nabiehanie programov, otváranie súborov a okien
– po zapnutí PC dlho čakáte, kým všetko nabehne a vy môžete počítač začať používať
– dlho čakáte, kým nabehne požadovaný program, internetový prehliadač a podobne
 
Výmenou za SSD sa opraví:
– rýchlosť reakcie na kliknutia na ikony
– rýchlosť spustenia systému
– rýchlosť načítania plochy a ikon
– rýchlosť spustenia a nabiehania programov
– rýchlosť nabiehania súborov
– rýchlosť zapínania a používania Internetového prehliadača
– veľký vplyv to má na používanie a spúšťanie veľkých mnohosúborových softwarov, ako napr. Corel Draw, Adobe Photoshop a podobne a tiež na rýchlosť používania databázových softwarov ako sú účtovné programy, offline emailový klient (Outlook, Thunderbird, a pod.)
 
Výmena za SSD neopraví a nezrýchli tieto problémy:
všeobecne všetky činnosti, ktoré vyžadujú veľa pamäte RAM (to vieme vyriešiť doplnením RAM), rýchly procesor a výkonnú grafickú kartu – napr.:
– Hry
– Vykresľovanie grafiky
– Renderovanie videa a 3D animácii
– Spracovanie videa a fotografií, pokiaľ nie je spomalenie spôsobené diskom.
 
Urobíme vám bezplatnú konzultáciu, diagnostiku a nacenenie možností.
 
Čo by ste pred kúpou SSD mali vedieť?
 
Aké komponenty používame?
Väčšina zákazníkov vyžaduje , aby to celé bolo čo najlacnejšie a podľa toho musíme vyberať aj medzi najlacnejšími SSD úložiskami. Kupujeme ale iba tie, ktoré majú záruku 3 roky a ktoré sa nám osvedčili a sú na nich dobré referencie a sami ich používame vo svojich počítačoch.
Životnosť je ale určená mnohými inými faktormi, ktoré sa nedajú vopred predvídať, hlavne množstvom zapísaných Terabajtov behom používania (TBW). Lacnejšie SSD (s technológiou TLC) majú túto hodnotu pochopiteľne nižšiu.
 
Pre náročnejších zákazníkov, ktorý chcú investovať do SSD, ktoré má TBW a iné parametre lepšie, nie je pre nás problém zabezpečiť úložisko napr. Samsung EVO s 5 ročnou zárukou alebo iné modely, podľa požiadaviek zákazníka. Prípadne SSD, ktoré dáta zabezpečuje šifrovaním. Tomu sa samozrejme prispôsobí aj výsledná cena služby.
 
Info z praxe:
SSD, ktoré sme zákazníkom (vrátane našich vlastných počítačov) montovali doteraz, sa javia ako spoľahlivé, spokojnosť zákazníkov je vysoká, zvýšenie rýchlosti počítačov je značné.
V niektorých málo prípadoch však došlo do dvoch mesiacov od výmeny k samovoľnému a výraznému spomaleniu SSD, ktorý sme ale bezplatne vymenili za druhý, aj sme skopírovali kompletne obsah pôvodného SSD. Len v jednom prípade do dvoch mesiacov došlo k poškodeniu SSD tak, že už sa dáta obnoviť nedali. Ale je to len necelé percento všetkých predaných SSD.
 
Záruka a zálohovanie dát:
Záruka na SSD znamená, že v prípade poruchy vám v záručnej dobe bezplatne vymeníme SSD úložisko za druhý kus – aj s demontážou/montážou.
Záruka na tovar však neznamená, že vám vrátime aj dáta, ktoré ste tam mali uložené, v prípade, že sa nebudú dať z poškodeného SSD skopírovať. Taktiež to platí aj pre Windows a programy, ktoré tam máte nainštalované. Bez zálohovania dát o nich môžete prísť.
Na služby je záruka 3 mesiace, takže ak sa to stane po tejto dobe, tak za novú inštaláciu Windowsu sa bude účtovať poplatok podľa platného cenníka, akurát s 50% zľavou.
 
Pri predaji PC, notebookov, SSD a HDD a iných zariadení a pamätí vždy a všade platí, že za svoje súbory zodpovedá sám zákazník a kópie dát by si mal uchovávať v bezpečí na inom úložisku. Zariadenie alebo komponenty vám môžu odísť kedykoľvek, aj týždeň od kúpy.
 
Odporúčame Vám vždy si dôležité údaje zálohovať!
A neplatí to len pre SSD, ale pre každé zariadenie a každý typ pamäte, či už je to Smartfón, SSD, HDD, pamäťová karta či USB kľúč.
Viac informácií o zálohovaní nájdete na podstránke https://smiles.sk/zalohovanie-a-obnova-dat
Na vyskúšanie služby vám dávame 7 dní, pokiaľ nebudete spokojní, vrátime vám peniaze a zariadenie dáme do pôvodného stavu.
 • Aktualizácia informácií bola urobená 20.6.2022.

Upgrade zariadenia na najnovší Windows 10

Vo väčšine prípadov je možné urobiť upgrade vášho starého operačného systému na najnovšiu verziu Windows 10, ktorá obsahuje najmodernejšie funkcie a zabezpečenie a priebežne sa aktualizuje ďalšími záplatami a vylepšeniami.

Systém Windows 10 je tu už od roku 2015 a za ten čas prešiel mnohými premenami a vyvíja sa ďalej. Pokiaľ je všetko v poriadku, upgraduje sa sám vždy na najnovšiu stabilnú verziu dostupnú pre vaše zariadenie.

Windows 10 je postupne nahradzovaný Windowsom 11.

 

Cena za inštaláciu je od 25 do 40 EUR podľa rýchlosti PC a náročnosti.

Doteraz boli vydané tieto verzie systému Windowsu 10 a Windows 11:

Windows 10 v1507 z 29.7.2015, koniec podpory 9.5.2017
Windows 10 v1511 z 10.11.2015, koniec podpory 10.10.2017
Windows 10 v1607 z 2.8.2016, koniec podpory 10.4.2018
Windows 10 v1703 z 5.4.2017, koniec podpory 9.10.2018
Windows 10 v1709 z 17.10.2017, koniec podpory 9.4.2019
Windows 10 v1803 z 30.4.2018, koniec podpory 12.11.2019
Windows 10 v1809 z 13.11.2018, koniec podpory 10.11.2020
Windows 10 v1903 z 21.5.2019, koniec podpory 8.12.2020
Windows 10 v1909 z 12.11.2019, koniec podpory 11.5.2021
Windows 10 v2004 z 27.5.2020, koniec podpory 14.12.2021
Windows 10 v20H2 z 20.10.2020, koniec podpory 10.5.2022
Windows 10 v21H1 z 18.5.2021, koniec podpory 13.12.2022

Windows 11 v21H2 z 4.10.2021, koniec podpory 10.10.2023
 

Ktorý operačný systém sa dá upgradovať na najnovšiu verziu Windows 10?
Windows 7 z 22.7.2009, koniec podpory bol 14.1.2020
Windows 8 z 1.8.2012, koniec podpory bol 12.1.2016
Windows 8.1 z 27.8.2013, koniec podpory bol 10.1.2023
Všetky verzie Windows 10 od 1507

Ktorý operačný systém sa nedá upgradovať na najnovší Windows 10?
Windows Vista, koniec podpory 11.4.2017
Windows XP, koniec podpory 8.4.2014
a staršie

Ktorý PC sa dá upgradovať na najnovšiu verziu Windows 11?

Zoznam požiadaviek sa priebežne mení, ale v zásade platí, že by ste mali mať procesor aspoň z roku 2017/2018 a čip TPM2.0.

Mám nelegálny systém, je možný upgrade?
Väčšinou áno, ceny a možnosti legalizácie a upgradu vám navrhneme individuálne.

Viac info vám radi poskytneme, kontaktujte nás.

 • Aktualizácia informácií bola urobená 5.11.2021.

 • Cenník doplnkových služieb:
 • Základná diagnostika zariadenia a určenie ceny ZDARMA

  možné urobiť aj na diaľku ešte pred odovzdaním zariadenia k nám


 • Voliteľné príplatky:
 • Údržba chladenia 10-15€

  Ak sa vám notebook prehrieva, alebo má zvýšenú hlučnosť, môžeme vám urobiť aj údržbu chladenia za 10-15€ (normálna cena je 29€).

 • Hĺbková údržba a odvírenie 15€

  Ak je operačný systém veľmi zavírený, a nepostačuje základná údržba zahrnutá v základnej službe a neprajete si kompletnú reinštaláciu systému, môžeme vykonať hĺbkovú údržbu, vyčistenie a odvírenie systému, ktorása robí niekoľko hodín.

 • Expresné vybavenie 25€

  poplatok za uprednostnenie a expresné vybavenie do troch hodín

 • Premena vymontovaného pevného disku na externý USB disk 15€

  Vymontovaný pevný disk môžete naďalej používať ako záložný a na ukladanie súborov. Vytvoríme vám z neho USB3.0 externý disk.

 • Výmena optickej mechaniky (DVD napaľovačky) 15€

  Ak napaľovačku často nepoužívate, môžeme vám ju vymeniť za komponent umožňujúci montáž HDD alebo SSD tak, aby ste v notebooku mohli mať oba (aj pôvodný pevný disk, aj nové SSD)

 • Premena vymontovanej optickej mechaniky na pripojenie cez USB 5€

  K vymontovanej optickej mechanike, ak je funkčná, vám môžeme dodať redukciu z USB, aby ste ju mohli naďalej používať.

 • Zväčšenie pamäte RAM od 10€

  Pokiaľ máte v počítači alebo notebooku menej ako 4GB RAM, ponúkneme vám zväčšenie, pokiaľ to bude technicky možné. Pomôže to zvýšeniu výkonu a rýchlosti zariadenia.

Potrebujete poradiť?

Nechajte nám vaše čÍslo a my vám zavoláme

Informácie a objednávky

Pon – Pia 09:00 – 17:00

SMILES SK s. r. o. Prešov

Firma

SMILES SK s. r. o. Prešov 0948 434 763
051/202 89 75

SOCIÁLNE SIETE