Cenník služieb

PRIPRAVUJEME NOVÝ JEDNODUCHŠÍ A PREHĽADNEJŠÍ CENNÍK

 

Cenník je len orientačný, a väčšina služieb sa účtuje individuálne, keďže každý prípad, náročnosť aj požiadavky zákazníka sú iné.

 

Tento cenník je platný od 4.11.2020

v prípade, že niekde na našich webových stránkach nájdete uvedené zľavy a nižšie ceny, tak platia tie.

Všeobecné IT služby

Servis u nás – 6 EUR/30 minút (účtuje sa minimálne jedna hodina) (mimo komplexné servisné zásahy popísané nižšie, kde sa neplatí od hodiny, ale od servisného úkonu)

Servis u zákazníka – 12 EUR/30 minút + prepravné náklady (účtuje sa minimálne pol hodina)

 

Servis na diaľku – pomoc, poradenstvo, technická podpora, opravy, údržba, inštalácie

Telefonicky + pomocou aplikácie pre vzdialené pripojenie na váš PC

V prípade, že nechcete míňať za telefón, zavoláme my vám – máme to zadarmo.

Sadzba za minútu pomoci na diaľku: 0,46 EUR (účtuje sa za minimálne 10 minút – 4,60 EUR, ďalší čas sa účtuje po minútach)

 

Upgrady

Upgrade na SSD + Windows 10 – od  70 EUR (v závislosti na veľkosti SSD)

Inštalácia počítača alebo notebooku

použijú sa licencie, ktoré ste dostali s PC, alebo ste dokupovali dodatočne

Inštalácia systému 1 – 20 EUR (Windows, ovládače) – bez zálohovania pôvodných dát, disk „C“ bude zmazaný

Inštalácia systému 2 – 30 EUR (Windows, ovládače, základné programy pre fotky, hudbu, filmy, dokumenty) – bez zálohovania pôvodných súborov, disk „C“ bude zmazaný

Inštalácia systému 3 – 40 EUR (Windows, ovládače, základné programy pre fotky, hudbu, filmy, dokumenty, aktualizácie systému a aplikácií, v prípade HDD rozdelenie disku a nastavenie tak, aby používateľské súbory nespomaľovali počítač) – pôvodné súbory budú zálohované, v prípade HDD budú na rozdelenej časti „D“, v prípade SSD budú v priečinku.

Inštalácia systému 4 – 50 EUR (Windows, ovládače, základné programy pre fotky, hudbu, filmy, dokumenty, ďalšie programy podľa vašej špecifikácie, aktualizácie systému, aktualizácie aplikácií, antivírová ochrana, nastavenie a optimalizácia systému pre pohodlné, rýchle, plnohodnotné a bezpečné používanie, v prípade HDD rozdelenie disku a nastavenie tak, aby používateľské súbory nespomaľovali počítač, servis u vás do 20 minút – zapojenie zariadenia, nastavenie internetu, inštalácia tlačiarne) – pôvodné súbory budú zálohované, v prípade HDD budu na rozdelenej časti „D“, v prípade SSD budú v priečinku.

Inštalácia systému 4 so zľavou (pri kúpe počítača alebo notebooku u nás) – 30 EUR

Prekopírovanie (nie záchrana) dát zo starého PC alebo notebooku do zariadenia kúpeného u nás – zdarma do 30 GB – 5 EUR za každých ďalších začatých 100GB

Príplatok za vytvorenie ďalšieho používateľa – 5 EUR (vytvorenie, nastavenie plochy a ikon, aplikácií, prípadne presmerovanie dát na rozdelený disk „D“)

Údržba

Softwarová údržba – základná, odstránenie hlavných nedostatkov a škodlivých programov a vírusov – 20 EUR

Softwarová údržba – kompletná hĺbková, zrýchlenie, odvírenie, odstránenie malwaru, reklám a podobne (bez reinštalácie Windowsu) – 40 EUR

Kompletná údržba chladenia notebooku – 30 EUR (rozoberanie a zloženie notebooku, čistenie chladiča a ventilátora od prachu, výmena teplovodivej pasty a v prípade potreby aj thermalpadov)

Údržba chladenia pri modeloch, ktoré sa nemusia celkovo rozoberať – 20 EUR (čistenie chladiča a ventilátora od prachu, výmena teplovodivej pasty a v prípade potreby aj thermalpadov)

Údržba chladenia v PC – 20 EUR (odstránenie prachu z ventilátorov, chladiča CPU aj priestoru PC skrinky, výmena teplovodivej pasty medzi procesorom a chladičom)

Kombinácia služieb údržby, zrýchlenia, vyčistenia: Softwarový + hardwarový servis (napr. údržba systému+údržba chladenia) – zľava 50% z lacnejšej služby.

V prípade, že je nutné vzhľadom k opotrebeniu alebo poškodeniu meniť nejaké komponenty a diely (napr. ventilátor, pevný disk, …), je treba rátať s navýšením ceny, budete na to upozornení po diagnostike.

Bežné opravy

Softwarová oprava počítača alebo notebooku, oprava softwarových problémov bez reinštalácie Windowsu – 40 EUR

Hardwarová oprava počítača alebo notebooku – 40 EUR + potrebné diely a komponenty

Výmena displaya na notebooku – 20 EUR + cena za display

Výmena klávesnice notebooku – 20 EUR + cena za klávesnicu

Výmena klávesnice pri notebookoch, ktoré ju majú pripevnenú o šasi neskrutkovým spôsobom – 30 EUR + cena za palmrest plasty s klávesnicou

Upozorňujeme, že niektoré notebooky máte v takom stave, že po rozobratí sa rozsypú kvôli pántom a závesom vytrhnutých z plastových úchytov, v takom prípade treba rátať z ďalšími nákladmi na opravu.

Výmena plastových častí, šasi notebooku – 30 EUR + cena za diely

Výmena pántov a závesov – 30 EUR + cena za pánty a závesy

Oprava uchytenia pántov a závesov – 30 EUR (vŕtanie do plastov, nové skrutkové uchytenie) (oproti výmene za nové plasty je toto riešenie neestetické, cez šasi budú pretŕčať skrutky)

Pozn.: v prípade, že sa tých úkonov robí naraz viac v rámci jedného rozoberania notebooku (napr. oprava alebo výmena plastov + výmena pántov a závesov) cena za rozoberanie notebooku 30 EUR sa platí len raz.

Oprava alebo výmena uchytenia pántov a závesov v prípade, že sa to musí urobiť popri inej oprave, pri ktorej muselo dôjsť k rozoberaniu takto opotrebovaného notebooku – 15 EUR + prípadná cena za pánty a závesy

Výmena LVDS FLEX kábla medzi obrazovkou a základnou doskou notebooku – 30 EUR + cena za kábel

Výmena zdroja v PC – 15 EUR + cena za zdroj a prípadne káble

Oprava základnej dosky u nás – 50 EUR (BIOS, konektory, čistenie od oxidácie, spájkovanie, …)

Oprava základnej dosky notebooku – REFLOW (nahriatie čipu s cieľom zaceliť mikrotrhliny v spojoch) – 30 EUR

Oprava základnej dosky v externej firme – do 120 EUR (výmena čipov, oprava spojov, BGA rework, reball…)

Výmena napájacieho konektora v notebooku v prípade, že nie je pripájkovaný na základnej doske, ale je na samostatnom kábli s konektorom odpojiteľným zo základnej dosky bez spájkovania – 30 EUR + cena za konektor s káblom

Výmena základnej dosky – 35 EUR (vrátanie opravy bootovania a aktivácie Windowsu a reinštalácie ovládačov)

V prípade, že je nutné vzhľadom k opotrebeniu alebo poškodeniu meniť nejaké ďalšie komponenty a diely (napr. ventilátor, pevný disk, …), je treba rátať s navýšením ceny, budete na to upozornení po diagnostike.

Záloha a obnova dát v prípade nutnosti meniť HDD/SSD zariadenie, alebo na vašu žiadosť – 30 EUR (účtuje sa aj v prípade reklamácie) (zákazníkom odporúčame si robiť priebežne zálohu svojich dát napr. na externý disk, vrátane IMAGE zálohy celého systému – pozrite si návody)

Záchrana a obnova dát z pevného disku (u nás, nie v externej firme) – 50 EUR/každých začatých 8 hodín obnovy + cena za nový disk, ak vám ho treba dodať

Skladanie počítača – 35 EUR (bez ohľadu na to, či komponenty dodáme my, alebo donesiete svoje)

Softwarová oprava tabletu – od 20 EUR

Hardwarová oprava tabletu (v externej firme) – 80 EUR + prípadné náhradné diely a komponenty, pokiaľ nie sú zahrnuté v cene opravy

Cena za dopravu, ak vyzdvihujeme zariadenie u vás

cena za túto službu je špecifikovaná na podstránke https://smiles.sk/vyzdvihnutie-zariadenia-u-vas/

Diagnostika a určenie poruchy

Diagnostika poruchy bez nutnosti rozoberania zariadenia (softwarové chyby, vadné komponenty pod samostatnou krytkou, …) – 10 EUR jednorazovo

Diagnostika poruchy s rozoberaním zariadenia, hľadanie chyby na základnej doske, spájkovanie, meranie, testovanie súčiastok  – 10 EUR/hodina

Za diagnostiku neplatíte, ak sa rozhodnete pre opravu.

Ak po diagnostike zákazník neschváli cenu opravy, ktorá sa považuje za rentabilnú, zaplatí zákazník cenu za diagnostiku podľa tohto cenníka. Ak cena za opravu prevyšuje cenu, ktorá sa považuje za rentabilnú, diagnostika zariadenia je zdarma.

Rentabilita opráv

Pri notebookoch sa považuje za rentabilnú oprava do ceny 100 EUR

Pri počítačoch sa považuje za rentabilnú oprava do ceny 80 EUR

Na služby je záruka 3 mesiace.

Štandardný čas vybavenia je 3-7 dní – pokiaľ netreba dlho čakať na náhradné diely a komponenty zo zahraničia.

Prednostné vybavenie – dohodou

 

Aktualizácia cenníka: 4.11.2020

Máte záujem o naše služby?

Nechajte nám vaše čÍslo a my vám zavoláme

Informácie a objednávky

Pon – Pia 09:00 – 17:00

SMILES SK s. r. o. Prešov

Firma

SMILES SK s. r. o. Prešov 0948 434 763
051/202 89 75

SOCIÁLNE SIETE